Centrala wentylacyjna COMPACT AIR TYP CACA-2-11

Genialna energooszczędna 
używana centrala wentylacyjna za niewielkie pieniądze.


Doskonałe panaceum na smog. Centrala znajduje się w pomieszczeniu wentylowanym dzięki czemu wymiana filtrów jest łatwa i nie sprawiająca problemów. Szwedzka jakość za niewielkie pieniądze. Ekstremalnie cicha. Stosowana m.in. w salach wykładowych, bibliotekach, przedszkolach itp. Zawiera 3 silniczki i jedyne co się zużywa to są łożyska. Budowa jest modułowa i wszystkie elementy można łatwo wymienić. Posiadamy wszystkie części zamienne. Jedyna wada to wygląd przypominający podwójną lodówkę restauracyjną.

 

 

Agregat pokojowy COMPACT AIR to kompletna centrala wentylacyjna z wentylatorami i filtrami nawiewu i wywiewu, obrotowym wymiennikiem ciepła, izolacją i tłumikami hałasu. Centrale COMPACT AIR 11 instaluje się bezpośrednio w pomieszczeniu wymagającym wentylacji takim jak: pomieszczenia produkcyjne, sale lekcyjne, żłobki, sale konferencyjne, biura, pracownie, sklepy, restauracje itp. miejsca publiczne. Obsługiwana powierzchnia wynosi od 100 do 500m2. Instalację centrali wykonuje się bardzo prosto i szybko. Do urządzenia od góry podłączamy kanały powietrza zewnętrznego oraz wywiewanego i wyprowadzamy je  przez ścianę budynku na zewnątrz otworami Ø 250mm. Pozostaje jeszcze tylko podłączyć urządzenie do zasilania poprzez włożenie wtyczki do gniazda 230V.

Centrale typu COMPACT AIR to unikalna propozycja central wentylacyjnych dla wymagających klientów. Centrala Compact Air (o oznaczeniu kodowym CACA) to centrala wentylacyjna z rotacyjnym wymiennikiem do odzysku ciepła oraz zintegrowaną wbudowaną wewnątrz centrali automatyką. Centrale Compact Air zwane też szafami wentylacyjnymi są przeznaczone do umiejscowienia w wentylowanym pomieszczeniu
i standardowo dostarczane są jako całość (z możliwością demontażu na dwie części na placu budowy).

Możliwość ustawienia dowolnej wydajności centrali CACA zapewnia niezwykłą elastyczność przy doborze urządzenia. Po dokonaniu wstępnego doboru wielkości centrali końcowe wyregulowanie i dopasowanie urządzenia do sieci następuje dopiero na placu budowy. Ułatwia to pracę projektantom i instalatorom. Urządzenia są dostępne wprost z magazynu - dzięki temu czas dostawy jest skrócony do minimum.

Podstawowe zalety centrali to: bardzo prosty i szybki montaż, niezwykle cicha praca, wysoka energooszczędność, bardzo nowoczesna i estetyczna obudowa.

ZAKRES WYDAJNOŚCI: od 700 do 1100 m3/h

WYMIENNIK DO ODZYSKU CIEPŁA: regenerator obrotowy RECOnomic

WENTYLATORY: promieniowe standardowe

KONFIGURACJA: jeden zestaw funkcji centrali nawiewno-wywiewnej w obudowie (filtry nawiewu i wywiewu, wentylatory, rotacyjny wymiennik ciepła, zintegrowany z centralą nawiewnik wyporowy z wbudowanym tłumikiem, kompletna automatyka).

Centrale Compact Air produkowane są zgodnie z normami ISO 9001 oraz normami systemu ochrony środowiska ISO 14001.

 
Wysokoefektywne komponenty central COMPACT AIR

Wymiennik do odzysku ciepła

Wszystkie centrale serii COMPACT AIR są wyposażone w rotacyjny wymiennik odzysku ciepła o nazwie RECOnomic, charakteryzujący się m.in. jedną z najwyższej sprawności odzysku ciepła oferowanych na rynku. Sprawność temperaturowa wymiennika RECOnomic jest bardzo wysoka i osiąga poziom do 85%, przy jednocześnie niewielkich oporach powietrza. Wymiennik obrotowy posiada precyzyjną regulację obrotów rotora, co pozwala na dokładną regulację sprawności odzysku ciepła i temperaturę powietrza nawiewanego z centrali.

Wentylatory

Wentylatory zastosowane w centralach COMPACT AIR charakteryzują się dużą wydajnością przy równocześnie niskim poziomie głośności. Wentylatory posiadają napęd bezpośredni. Na wylocie powietrza z wentylatorów centrali można podłączać kolana pod kątem prostym bez generowania dodatkowych spadków ciśnienia.

Filtry powietrza

Centrale wyposażone są w kieszeniowe filtry klasy F7, zarówno po stronie powietrza nawiewanego jak i wywiewanego. Monitoring stanu zabrudzenia filtrów jest wbudowany w układ sterowania centrali.

Oszczędność miejsca, niski poziom hałasu

Niewielkie gabaryty urządzeń sprawiają, że zminimalizowane zostało miejsce potrzebne na instalację. Dodatkowo niski poziom hałasu, dobra izolacja akustyczna oraz elegancki wygląd umożliwiają montaż urządzenia bezpośrednio w obsługiwanym pomieszczeniu, nawet w widocznych miejscach.

Prosty i szybki montaż

Centrale COMPACT AIR należą do grupy urządzeń typu „plug and play”, czyli gotowych do użytkowania bezpośrednio po zamontowaniu. Dostarczane centrale są kompletne, okablowane z systemem sterowania przygotowanym do pracy. Dodatkowym zyskiem jest więc oszczędność czasu i koszt montażu. Warto zaznaczyć, że przed opuszczeniem fabryki każda centrala jest testowana, co powoduje, że prawdopodobieństwo awarii minimalizujemy praktycznie do zera.

Opis podstawowych funkcji centrali COMPACT AIR

Powietrze zewnętrzne jest zasysane przez kanał wentylacyjny do centrali, gdzie przechodzi przez filtr powietrza i wymiennik ciepła. Jeżeli zachodzi konieczność powietrze może zostać dodatkowo podgrzane przez elektryczną nagrzewnicę powietrza o mocy 1,15 kW, która dostępna jest jako wyposażenie dodatkowe.

W większości zastosowań system wentylacyjny z użyciem centrali COMPACT AIR może pracować bez nagrzewnicy powietrza dzięki wysokiej sprawności odzysku ciepła na wymienniku obrotowym na poziomie 85% oraz wymaganej dla wentylacji wyporowej niższej temperaturze powietrza nawiewanego. Następnie powietrze przepływa przez wbudowany tłumik w części dolnej urządzenia i wypływa przez część nawiewną z niską prędkością do pomieszczenia. Centrala COMPACT AIR zasysa powietrze z pomieszczenia przez wlot powietrza wywiewanego zlokalizowanego na górze urządzenia. Wywiewane powietrze przechodzi przez tłumik, filtr i wymiennik odzysku ciepła, a następnie zostaje wyrzucone na zewnątrz pomieszczenia.