Miernik COP

Miernik COP

Współczynnik efektywności COP (coefficient of performance) jest to stosunek oddawanej mocy grzewczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze np. pompę ciepła.

Nasz miernik COP składa się z:

 • Miernika energii elektrycznej (komunikacja: protokół Modbus RTU)
 • Ciepłomierza (komunikacja: protokół Modbus RTU)
 • Sterownika PLC fińskiej firmy Ouman
 • Oprogramowania
 • Dostępu do bieżących danych przez Internet (opcja)


*Przejmij kontrolę nad swoim systemem grzewczym lub chłodniczym.
Miernik COP (EER) można zamontować w już istniejących instalacjach.

Miernik ciepła (ciepłomierz) mierzy energię oddawaną przez system grzewczy. Dzięki precyzyjnie dobranym czujnikom temperatury (PT1000) zapewniającym doskonałą dokładność różnicową i wbudowanym przepływomierzom, zapewniają dokładne dane potrzebne do efektywnego odwzorowania oddawanej energii. Energia jest obliczana przez pomnożenie różnicy temperatur (delta T) między temp. zasilania i powrotu przez objętość cieczy. Wynik może być wyświetlany w popularnych jednostkach, takich jak BTU lub kWh.

Miernik COP został zastosowany m.in. w pompie ciepła Rotaberg. Odczyt wyników COP, KW, temp. wody można zobaczyć poprzez Internet online logując się na stronie:

www.ounet.fi

user:                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
password:        Haslo123 (* duża litera H)


Oczywiście wartość COP możemy obliczyć także bez sterownika PLC odczytując aktualny pobór mocy z licznika (kW) i chwilową wartość oddawanej energii (kW) z ciepłomierza.
W celu wykorzystania tych wartości w systemie automatyki zarówno miernik energii elektrycznej jak i ciepłomierz muszą posiadać możliwość komunikacji poprzez protokół Modbus RTU.

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej - Monoclima

MONOCLIMA to klimatyzatory ścienne bez jednostki zewnętrznej.

monoclima 1monoclima 2

Całe urządzenie jest montowane w pomieszczeniu na ścianie zewnętrznej np. pod oknem lub też pod sufitem.

Nie jest potrzebny agregat zewnętrzny - wymagane jedynie wykonania 2 otworów w ścianie zewnętrznej, co można zrobić od wewnątrz.

MONOCLIMA klimatyzatory mogą być stosowane wszędzie, a zwłaszcza w sytuacjach:

 • gdy nie ma możliwości zamontowania agregatu zewnętrznego – ze względów technicznych , prawnych lub estetycznych (np. obiekty zabytkowe),
 • gdy oprócz chłodzenia potrzebna jest także funkcja grzania - w zależności od modelu podgrzewania w okresie jesień/wiosna lub grzania w zimie.
 • aby zapewnić maximum komfortu przy najniższych kosztach - np. w pokojach hotelowych przez rozbudowane funkcje hotelowe i sterowanie Wi-Fi.
 • gdy istnieje możliwość dewastacji , kradzieży agregatu zewnętrznego - w domach letniskowych, na placach budów, w kontenerach biurowych itp.
 • gdy montaż zewnętrznego agregatu wiąże się z dodatkowymi kosztami - np. w wysokich budynkach wynajem podnośnika, sprzętu itp.
 • aby ekonomicznie utrzymywać temperaturę przeciwzamarzaniową - np. domkach użytkowanych okresowo, w niewielkich pomieszczeniach.

Więcej informacji na stronie: http://www.eko-instal.pl lub http://monoclima.eu

Monitoring pompy ciepła

MonitoringPompyCiepla

www.ounet.fi

user:                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
password:        Haslo123 (* duża litera H)