Miernik COP

Miernik COP

Współczynnik efektywności COP (coefficient of performance) jest to stosunek oddawanej mocy grzewczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze np. pompę ciepła.

Nasz miernik COP składa się z:

  • Miernika energii elektrycznej (komunikacja: protokół Modbus RTU)
  • Ciepłomierza (komunikacja: protokół Modbus RTU)
  • Sterownika PLC fińskiej firmy Ouman
  • Oprogramowania
  • Dostępu do bieżących danych przez Internet (opcja)


*Przejmij kontrolę nad swoim systemem grzewczym lub chłodniczym.
Miernik COP (EER) można zamontować w już istniejących instalacjach.

Miernik ciepła (ciepłomierz) mierzy energię oddawaną przez system grzewczy. Dzięki precyzyjnie dobranym czujnikom temperatury (PT1000) zapewniającym doskonałą dokładność różnicową i wbudowanym przepływomierzom, zapewniają dokładne dane potrzebne do efektywnego odwzorowania oddawanej energii. Energia jest obliczana przez pomnożenie różnicy temperatur (delta T) między temp. zasilania i powrotu przez objętość cieczy. Wynik może być wyświetlany w popularnych jednostkach, takich jak BTU lub kWh.

Miernik COP został zastosowany m.in. w pompie ciepła Rotaberg. Odczyt wyników COP, KW, temp. wody można zobaczyć poprzez Internet online logując się na stronie:

www.ounet.fi

user:                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
password:        Haslo123 (* duża litera H)


Oczywiście wartość COP możemy obliczyć także bez sterownika PLC odczytując aktualny pobór mocy z licznika (kW) i chwilową wartość oddawanej energii (kW) z ciepłomierza.
W celu wykorzystania tych wartości w systemie automatyki zarówno miernik energii elektrycznej jak i ciepłomierz muszą posiadać możliwość komunikacji poprzez protokół Modbus RTU.